STANDARDNÍ PROVEDENÍ DOMŮ

POPIS STANDARDNÍ DODÁVKY DOMU

Dovolte nám blíže představit standardní rámec dodávky vybavení našich domů v Rezidenci Luční. Ve všech vilách si můžete jako nadstandard přiobjednat napojení domu na chytrou domácnost.

OBÁLKA DOMU

NÍZKOENERGETICKÉ ŘEŠENÍ DOMU

Porotherm 44 T Profi

Broušený cihelný blok s minerální izolací, byl zvolen především pro svůj tepelný odpor 6,67 m2K/W. Samotný blok je doporučen pro výstavbu pasivních domů. Otvory v cihlách jsou již ve výrobě vyplněny hydrofobizovanou minerální vatou (voda po ní stéká).

Omítky

Pro zajištění perfektního ozvduší v domě a zachování výborných vlastností zvolené cihly Porotherm T Profi, využíváme paropropustnou tepelně izolační omítkovou směs firmy Baumit.

Střešní krytina

Vybrali jsme kvalitní německou střešní tašku NELSKAMP řady Sigma. Na krytinu je nanesena speciální horní vrstva. Ta dodává krytině zvýšenou jemnost, minimální poréznost a tím nejvyšší samočistící schopnost a odolnost povrchu.

Okna

Výbornou izolační obálku našich domů doplňují dobře zvolená okna. Vsadili jsme na zaručenou kvalitu. Profil oken značky REHAU GENEO® s trojitým zasklením, vícekomorovým systémem, výbornou tepelnou a hlukovou izolací, je ideální volba.

Stříkaná izolace

Výborná pro svou hlukovou a tepelnou izolaci. Aplikace snižuje náklady na vytápění až o 70%. Nechutná hlodavcům ani škůdcům a zabraňuje tvorbě plísní, je tedy vytvářeno zdravé prostředí. Díky své struktuře buněk v zimě váš domov ohřívá a v létě zase ochlazuje.

Rekuperace

Řízené větrání s rekuperací tepla lze označit jako nejúčinnější způsob jak zvýšit kvalitu vzduchu v domě. Doporučuje se zejména pro alergiky a lidi s dechovými potížemi. Jako příjemný bonus následuje úspora energie za vytápění.

Podlahové vytápění

Nejlepší teplo je teplo od nohou. Proto v našem standardu naleznete pouze inteligentní podlahové vytápění s centrálním ovládáním včetně individuálního ovládání v každé místnosti.

Solární panely

Jako další bod k doplnění úspornosti našich domů jsme do standardu zahrnuli také solární panely pro ohřev teplé užitkové vody s 400 litrovou akumulační nádrží.

Elektronické zabezpečení

Zabezpečovací zařízení s možností napojení na centrální pult ochrany. Jablotron je špička na českém trhu v oblasti zabezpečení. Systém nabízí mnoho nástaveb je profesionální a především jednoduché na ovládání.

Centrální vysavač

Nezbytný pomocník v domácnosti, který nejde vidět ani slyšet. Rozvody jsou v každém patře, pohodlně proto dosáhnete do každé místnosti. Značka Electrolux se vyznačuje vysokým výkonem a výbornou filtrací, s využitím samočistícího pohyblivého filtračního vaku.

Elektroinstalace

I ve zdánlivě standardní dodávce elektroinstalace se můžeme lišit. Každá místnost má minimálně čtyři zásuvky. Mysleli jsme také na připojení internetu a televize, právě tyto zásuvky naleznete na každé straně pokoje. Sami si určíte kde si přístroj ustavíte.

Garážová vrata

Automatická garážová vrata dodávaná pro dvougaráž jsou vybavena dětskou pojistkou. Opět je lze připojit do sítě chytré domácnosti, takže je pohodlně ovládáte prostřednictvím svého chytrého telefonu.

Komín

Pocit luxusu a maximálního pohodlí u krbých kamen. Zvolili jsme opět to nejlepší na českém trhu, a to komín Schiedel řady Absolut, což je vysoká záruka kvality.

OBNOVITELNÉ ZDROJE

EKOLOGIE A PŘÍRODA

Rezidence LUČNÍ se řadí k hrstce českých developerů, kteří myslí také na ekologii a přírodu. Počínaje nízkou spotřebou elektrické energie, kterou můžete ještě snížit přiobjednáním systému chytrá domácnost. Zaměřili jsme se také na obnovitelné zdroje a aktuální problém nedostatku užitkové vody. Ke každé vile náleží akumulační nádrž na dešťovou vodu s kapacitou až 9 m3. O čerpací systém pro zavlažování zahrady, mytí aut, dlažby, aj. se stará čerpadlo o výkonu až 2 bary, na které je možno připojit velké množství trysek nebo zavlažovačů, snadno se obsluhuje a disponuje ochranou proti běhu naprázdno.